Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica we współpracy z Cementownią ODRĄ

Porozumienie to ma na celu upowszechnianie wśród uczniów Publicznego Technikum nr 7 szeroko rozumianej wiedzy chemicznej poprzez przeprowadzenie i zorganizowanie prelekcji, warsztatów oraz wycieczek dydaktycznych z zakresu produkcji cementu i ochrony środowiska oraz organizację zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów kształcących się w zawodzie technik analityk. Pierwsze prelekcje dotyczące wydobycia i przygotowania surowców do produkcji cementu i rekultywacji terenów powydobywczych przewidziane są już na październik 2017. W dalszym planie jest również m.in. zapoznanie z procesem technologicznym produkcji cementu, działaniami wspierającymi ochronę środowiska, sposobami przygotowania i spalania paliw alternatywnych oraz pracą zakładowego laboratorium. Wszystkie prelekcje i warsztaty prowadzone będą przez pracowników Cementowni ODRA S.A. posiadających wieloletnie doświadczenie zawodowe i będących specjalistami w swoich dziedzinach. 

EKO produkcja

Cementownia Odra S.A. nieustannie ogranicza swoje oddziaływanie na środowisko. Modernizacja urządzeń, zmiana technologii produkcji oraz wykorzystanie do działalności znacznych ilości odpadów przemysłowych pozwala spełniać najostrzejsze wymagania w zakresie ochrony środowiska.

więcej

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.