Zaproszenie-dom

KONKURS ANEKS edycja 2021/2022

Instalacja artystyczna Gość w dom, Bóg w dom  jest komentarzem do zeszłorocznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej i dosadnie konfrontuje codzienne deklaracje z niecodziennymi sytuacjami.  Czy w obliczu kryzysu humanitarnego aktualne są wartości otwartości i solidarności? Czy mamy w sobie gotowość do współczucia i niesienia pomocy bliźnim? Niezależnie skąd przychodzą? Sprawdzamy…..  

Celem konkursu Aneks organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu w całości sponsorowanego przez Cementownię ODRA S.A. jest pokazanie najnowszych i najbardziej wartościowych projektów w zakresie sztuk wizualnych dedykowanych Galerii Aneks GSW, tworzonych przez osoby związane z Opolem oraz regionem opolskim.

Jury wyłoniło w tym roku dwa projekty artystyczne:

 • Klaudię Eckert
  za poetycką metaforę wpisującą się w charakter miejsca

oraz

 • Krzysztofa Tarnowskiego
  za przedstawienie projektu trafnie wpisującego się w trudną sytuację społeczno-polityczną.

Ponadto jury postanowiło wyróżnić:

 • Grupę PINGUINS (Natalia Krawczyk i Barbara Szymczak)
  za śmiałe wyzwanie rzucone naturze ujęte we spójnym koncepcie performatywno-scenograficznym

oraz

 • Romualda Jeziorowskiego
  za propozycję - manifest artystyczny - wykorzystującą potencjał sztuk wizualnych jako narzędzia do komentowania skomplikowanej rzeczywistości.

Serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym i wyróżnionym. W szczególności Panu Tarnowskiemu, którego wernisaż mieliśmy przyjemność oglądać (zdjęcia z wystawy w naszej galerii).  Z niecierpliwością oczekujemy wystawy Pani Klaudii Eckert.    

Zaproszenie-dom

EKO produkcja

Cementownia Odra S.A. nieustannie ogranicza swoje oddziaływanie na środowisko. Modernizacja urządzeń, zmiana technologii produkcji oraz wykorzystanie do działalności znacznych ilości odpadów przemysłowych pozwala spełniać najostrzejsze wymagania w zakresie ochrony środowiska.

więcej
Ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod Cementowanię "ODRA" S.A.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.