IMG_5188

Industrialne piękno Cementowni Odra S.A. w obiektywach uczestników projektu „To MY tworzymy Świat”

W ramach warsztatów fotograficznych zorganizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu wspólnie z firmą Canon, grupa młodych adeptów fotografii odkrywała tajniki różnych technik w przemysłowo-industrialnym klimacie zakładu produkcyjnego, jakim jest cementownia. Warsztaty odbyły się pod okiem znanych praktyków: Piotra Małeckiego, fotografa prasowego (m.in. New York Timesa), reżysera, operatora i producenta filmów dokumentalnych oraz Marcina Jamkowskiego, dziennikarza, filmowca i fotografa, byłego redaktora naczelnego National Geographic Polska.

Projekt „To MY tworzymy Świat” jest adresowany do młodych kreatywnych obserwatorów tego świata, do ludzi którzy chcą budować poczucie odpowiedzialności za ten świat, do odważnych, którzy chcą za pomocą obrazu pokazać swój punkt widzenia i zainspirować innych do działania.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak niecodzienną grupę młodych artystów. Dzięki ich pracy, której próbkę prezentujemy w naszej galerii,  również i my możemy spojrzeć na nasz zakład z innej perspektywy i docenić jego niewątpliwą urodę. 

IMG_5188

EKO produkcja

Cementownia Odra S.A. nieustannie ogranicza swoje oddziaływanie na środowisko. Modernizacja urządzeń, zmiana technologii produkcji oraz wykorzystanie do działalności znacznych ilości odpadów przemysłowych pozwala spełniać najostrzejsze wymagania w zakresie ochrony środowiska.

więcej
Ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod Cementowanię "ODRA" S.A.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.