LOGO-EMAS-PL-2-16-004-50-340_1

Deklaracja środowiskowa

W dniu 22.04.2014 r. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska umieścił Cementownię
"Odra" S.A. w rejestrze EMAS (ang. Eco-Management and Audit Scheme), pod numerem 
PL 2.16-004-50.

Tym samym Cementownia dołączyła do prestiżowego grona firm i organizacji uprawnionych 
do posługiwania się logo EMAS, poświadczającym spełnianie najwyższych wymagań w zakresie zarządzania w ochronie środowiska (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE)
Nr 1221/2009 z 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie EMAS).

Przystąpienie do unijnego systemu EMAS jest dla Cementowni świadomą deklaracją traktowania aspektów środowiskowych na równi z innymi elementami prowadzonej działalności, spełniając równocześnie wymagania określone przepisami prawa i stałego dążenia do osiągania jak najlepszych wyników prowadzonych działań prośrodowiskowych. Zasadniczym elementem różniącym EMAS od innych systemów zarządzania jest prowadzenie otwartego dialogu
z zainteresowanymi stronami m.in. poprzez publikowanie deklaracji środowiskowej.

EMAS daje Cementowni nowoczesne metody zarządzania, ukierunkowane na osiągnięcie kolejnych celów przedsiębiorstwa w zakresie ochrony środowiska.

Sprawny system zarządzania optymalizuje koszty naszej działalności, przyczynia się do rozwoju firmy, wzrostu jej konkurencyjności i poprawy wizerunku.

EKO produkcja

Cementownia Odra S.A. nieustannie ogranicza swoje oddziaływanie na środowisko. Modernizacja urządzeń, zmiana technologii produkcji oraz wykorzystanie do działalności znacznych ilości odpadów przemysłowych pozwala spełniać najostrzejsze wymagania w zakresie ochrony środowiska.

więcej
Ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod Cementowanię "ODRA" S.A.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.