Wręczenie nagród Prezesa Cementowni ODRA S.A. absolwentom Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej

Od wielu lat Cementownia ODRA współpracuje z Politechniką Opolską. Współpraca jest wielokierunkowa, polega m.in. na zakupie maszyn i urządzeń badawczych dla Wydziału Budownictwa Politechniki Opolskiej, udostępnianiu maszyn i urządzeń w Cementowni do celów badań naukowych, organizacji staży i praktyk dla studentów.

Wynikiem wieloletniej współpracy Cementowni i Wydziału Budownictwa i Architektury, a szczególnie Katedry Inżynierii Materiałów Budowlanych Politechniki Opolskiej, która była realizatorem wielu prac badawczych związanych z technologią betonu z wykorzystaniem cementu z Cementowni „ODRA” było wręczenie w 2017 roku nagród Prezesa Cementowni „ODRA” S.A. absolwentom, którzy w swoich pracach dyplomowych promują zastosowanie betonu w budownictwie. Konkurs miał na celu stworzenie dodatkowej zachęty do podejmowania coraz bardziej interesujących tematów związanych z cementem i betonem w pracach dyplomowych z zakresu inżynierii materiałów budowlanych, fizyki materiałów oraz nowoczesnych zastosowań betonu w architekturze. Komisja konkursowa złożona z czterech profesorów wydziału oraz przedstawiciela Cementowni „ODRA” S.A. wyłoniła troje zwycięzców.

Laureat I nagrody otrzymał dodatkowo od prezesa Cementowni – Wojciecha Putry „Betonowy diament” przygotowany przez Cementownię specjalnie na tą uroczystość.


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.