Projekt Aneks - konkurs dla młodych artystów

Galeria Sztuki Współczesnej, Urząd Miasta Opola oraz Cementownia ODRA od trzech lat wspólnie w sposób szczególny promują twórczość młodych artystów i artystek utożsamiających się z Opolem oraz regionem Opolskim. Przykładem jest projekt Aneks - konkurs dla młodych artystów pokazujący najnowsze i najbardziej wartościowe projekty w zakresie sztuk wizualnych tworzonych przez młodych twórców.

Główna nagroda to honorarium autorskie oraz wykonanie techniczne projektu w przestrzeni Galerii Aneks GSW. Galeria Sztuki Współczesnej oferuje ponadto ogólnopolską i lokalną promocję laureata poprzez dostępne narzędzia komunikacji internetowej.

Każda edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem odbiorców. Środowisko opolskie liczy wielu ambitnych i młodych artystów, często absolwentów studiów artystycznych na Uniwersytecie Opolskim, bądź absolwentów miejskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz twórców pochodzących z Opola a studiujących w innych miastach. To właśnie oni, co roku, zgłaszają się do konkursu chcąc zadebiutować, bądź rozwinąć swoje dokonania artystyczne w przestrzeni profesjonalnej instytucji wystawienniczej, jaką jest Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Główna nagroda to honorarium autorskie ufundowane przez Cementownię ODRA.

etete


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.