Projekt Aneks - konkurs dla młodych artystów

Galeria Sztuki Współczesnej, Urząd Miasta Opola oraz Cementownia ODRA od trzech lat wspólnie w sposób szczególny promują twórczość młodych artystów i artystek utożsamiających się z Opolem oraz regionem Opolskim. Przykładem jest projekt Aneks - konkurs dla młodych artystów pokazujący najnowsze i najbardziej wartościowe projekty w zakresie sztuk wizualnych tworzonych przez młodych twórców.

Główna nagroda to honorarium autorskie oraz wykonanie techniczne projektu w przestrzeni Galerii Aneks GSW. Galeria Sztuki Współczesnej oferuje ponadto ogólnopolską i lokalną promocję laureata poprzez dostępne narzędzia komunikacji internetowej.

Każda edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem odbiorców. Środowisko opolskie liczy wielu ambitnych i młodych artystów, często absolwentów studiów artystycznych na Uniwersytecie Opolskim, bądź absolwentów miejskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz twórców pochodzących z Opola a studiujących w innych miastach. To właśnie oni, co roku, zgłaszają się do konkursu chcąc zadebiutować, bądź rozwinąć swoje dokonania artystyczne w przestrzeni profesjonalnej instytucji wystawienniczej, jaką jest Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Główna nagroda to honorarium autorskie ufundowane przez Cementownię ODRA.

etete