Fantom dla strażaków

Dzięki Cementowni ODRA S.A. w 2016 roku opolscy strażacy wzbogacili się o nowoczesny specjalistyczny zestaw szkoleniowy do ćwiczeń ratunkowych w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Fantom do ćwiczeń ratunkowych w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a dokładnie manekin AMBU MAN AIRWAY WIRELESS wraz z programem komputerowym do analizy resuscytacji krążeniowo-oddechowej i zestawem kończyn został uroczyście przekazany przez Prezesa Zarządu Cementowni ODRA S.A. Wojciecha Putrę na ręce Opolskiego Komendanta Wojewódzkiej Straży Pożarnej Marka Kucharskiego. Przekazaniu towarzyszyła demonstracja możliwości szkoleniowych fantoma.

Strażacy bardzo często udzielają pierwszej pomocy ofiarom wypadków, która często decyduje o przeżyciu ofiary, a podarowany sprzęt z pewnością podniesie poziom szkoleń w tym zakresie nie tylko strażaków, bowiem planowane jest wykorzystanie fantoma w celu edukowania w tym ważnym temacie także społeczeństwa, m.in. w szkołach i zakładach pracy.


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.