Dzień otwarty Cementowni ODRA S.A.

Jak powstaje cement? Jakie są jego rodzaje? Kto steruje pracą zakładu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli pracownicy Cementowni ODRA S.A. ponad 1 500 osobom, które odwiedziły zakład na początku czerwca podczas Dnia Otwartego Cementowni.

Wydarzenie to w okresie 6-ciu lat zorganizowane zostało już po raz 3. Podobnie jak w latach ubiegłych, zwiedzających przyciągnęła możliwość obejrzenia na żywo Cementowni i  poznania procesu produkcji cementu a także wiele atrakcji i rozrywek przygotowanych specjalnie na tę okazję. Zwiedzający nasz zakład zobaczyli kluczowe urządzenia takie jak piec do wypału klinkieru, pionowy młyn żużla czy centralną sterownię -  miejsce z którego prowadzone są wszystkie procesy produkcyjne.  Strefa rozrywki oferowała bardzo wiele atrakcji: wesołe miasteczko i animacje z Bobem Budowniczym dla dzieci, występ tancerzy Royal Dance Center i zespołu The Black, warsztaty tematyczne dla dzieci i dorosłych a także konkursy z cennymi nagrodami rzeczowymi.

Wszystkim, którzy nas odwiedzili dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejny dzień otwarty w niedalekiej przyszłości!